1050, 1060, 1100, 3003 Αλουμινίου Κύκλος Προσαρμόσιμος
| Τόπος καταγωγής | Επαρχία Χενάν, Κίνα |
|---|---|
| Μάρκα | Yongsheng |
| Πιστοποίηση | ISO, RoHS, etc |
| Αριθμό μοντέλου | 1050,1060,1100,3003, |
| Ποσότητα παραγγελίας min | 1 τόνος |
| Τιμή | 2500-2700 usd/ton |
| Συσκευασία λεπτομέρειες | Standard Seaworthy Ξύλινη συσκευασία παλέτας |
| Χρόνος παράδοσης | 7-15 εργάσιμες ημέρες |
| Όροι πληρωμής | Western Union,T/T,D/P,D/A,L/C |
| Δυνατότητα προσφοράς | 5000 τόνοι/μήνα |
| Επισημαίνω | Προσαρμόσιμοι κύκλοι αλουμινίου για σκιά λαμπτήρων,Κύκλοι από αλουμίνιο για θερμικές ασπίδες αυτοκινήτων,Κύκλοι αλουμινίου υποστρώματος αποθεματικού θερμότητας |
||
|---|---|---|---|
Ο αλουμινένιος κύκλος διαθέτει ανοχή πάχους ±0,02mm, εύρος πάχους 0,2–6,0mm, εύρος διαμέτρου 100–1800mm και καθαρότητα μεταξύ 96,95% και 99,70%. Προσφέρει εξαιρετική θερμική αγωγιμότητα, αντοχή στη διάβρωση και μηχανική αντοχή. Ιδανικό για φωτιστικά και υποστρώματα ψύκτρας και άλλες εφαρμογές θερμικής διαχείρισης, με ακριβείς διαστάσεις και σταθερή απόδοση. Διατίθενται δωρεάν δείγματα, παρέχοντας αξιόπιστη ποιότητα για να καλύψει τις αυστηρές απαιτήσεις για υλικά αλουμινίου υψηλής απόδοσης σε ηλεκτρονικά, φωτισμό και συναφείς βιομηχανίες.
![]()
![]()
![]()
| Καθαρότητα | 96,95% - 99,70% |
| Αντοχή σε εφελκυσμό | 95 - 135 MPa |
| Σκληρότητα | O, H12, H14, H16, H18, H111, H22, H24, H26, κ.λπ. |
| Μέθοδος Παραγωγής | Εν θερμώ ή εν ψυχρώ έλαση |
| Δείγμα | Δωρεάν |
| Διάμετρος | 100 mm έως 1800 mm |
| Χημικό Στοιχείο | % Παρουσία |
| Κράμα | 1050, 1060, 1100, 3003 |
| Ανοχή Πάχους | ±0,02 mm |
| Πάχος | 0,2 - 6,0 mm |
Αυτό το προϊόν αλουμινένιου κύκλου είναι ιδανικό για εφαρμογές όπως διακοσμητικά αμπαζούρ και υποστρώματα ψύκτρας, συνδυάζοντας εξαιρετική καθαρότητα και αντοχή σε εφελκυσμό με ευέλικτες επιλογές σκληρότητας και πάχους.
Ο αλουμινένιος κύκλος Yongsheng (κράματα: 1050/1060/1100/3003) διαθέτει ανοχή πάχους ±0,02mm και είναι διαθέσιμος σε διάφορες σκληρότητες, συμπεριλαμβανομένων των O, H12–H26. Κατασκευασμένος με διαδικασίες εν θερμώ ή εν ψυχρώ έλασης, προσφέρει λεία επιφάνεια, καλή μορφοποιησιμότητα, ομοιόμορφη θερμική αγωγιμότητα και αντοχή στη διάβρωση.
Βασικές Εφαρμογές
-
Διακοσμητικά αμπαζούρ: Χρησιμοποιούνται για κρεμαστά φωτιστικά, επιτραπέζια φωτιστικά, φωτιστικά δαπέδου—η επιφάνεια μπορεί να είναι βουρτσισμένη, γυαλισμένη ή επικαλυμμένη, κατάλληλη για μοντέρνα ή vintage σχέδια, ελαφριά και ανθεκτικά.
-
Αυτοκινητοβιομηχανία: Ιδανικά για θερμικές ασπίδες, φλάντζες, εσωτερικά διακοσμητικά—ο ελαφρύς σχεδιασμός μειώνει την κατανάλωση ενέργειας, με εξαιρετική αντοχή σε υψηλές θερμοκρασίες και κρούσεις.
-
Κατασκευή μαγειρικών σκευών: Χρησιμοποιούνται για βάσεις κατσαρολών, ταψιά, ατμομάγειρες—γρήγορη και ομοιόμορφη κατανομή θερμότητας, ασφάλεια τροφίμων, διαθέσιμη αντικολλητική επίστρωση.
-
Ηλεκτρονικά & συσκευές: Κατάλληλα για ψύκτρες, καλύμματα θωράκισης, περιβλήματα—καλή θερμική αγωγιμότητα, σταθερή ηλεκτρομαγνητική θωράκιση, καλύπτοντας υψηλές απαιτήσεις για εξαρτήματα ακριβείας ηλεκτρονικών.
-
Συσκευασίες: Χρησιμοποιούνται για καπάκια κονσερβών τροφίμων, καπάκια μπουκαλιών καλλυντικών, καπάκια βαρελιών χημικών—ανθεκτικά στη διάβρωση, καλή στεγανότητα, συμβατά με γραμμές αυτοματοποιημένης παραγωγής υψηλής ταχύτητας.
Με σταθερή ποιότητα και προσαρμοστικότητα σε πολλαπλά σενάρια, καλύπτει τη συνεχή ζήτηση για υλικά αλουμινίου υψηλής απόδοσης σε βιομηχανίες φωτισμού, αυτοκινήτων, μαγειρικών σκευών, ηλεκτρονικών και συσκευασίας.
![]()
Η Yongsheng προσφέρει προσαρμοσμένες υπηρεσίες αλουμινένιων κύκλων (κράματα 1050/1060/1100/3003) με πάχη που κυμαίνονται από 0,2mm έως 6,0mm. Κατασκευασμένοι με διαδικασίες εν θερμώ ή εν ψυχρώ έλασης, προσφέρουν σταθερή ποιότητα και είναι ιδανικοί για υποστρώματα ψύκτρας, κυπέλλους λαμπτήρων και εξαρτήματα φωτισμού. Η σύνθεση του κράματος ελέγχεται αυστηρά και διατίθενται δωρεάν δείγματα για να καλύψουν τις προσαρμοσμένες απαιτήσεις σας με αξιόπιστη απόδοση.
Οι αλουμινένιοι κύκλοι συσκευάζονται επαγγελματικά για προστασία: κάθε τεμάχιο τυλίγεται με προστατευτική μεμβράνη για την αποφυγή γρατζουνιών και ζημιών, στη συνέχεια τοποθετείται σε ενισχυμένα χαρτοκιβώτια ή ξύλινες κούτες ανάλογα με το μέγεθος και την ποσότητα. Προσφέρουμε πολλαπλές επιλογές αποστολής, συμπεριλαμβανομένων θαλάσσιων μεταφορών, αεροπορικών μεταφορών και υπηρεσιών ταχυμεταφορών, συνεργαζόμενοι με αξιόπιστους συνεργάτες logistics για να διασφαλίσουμε ασφαλή και έγκαιρη παράδοση. Περιλαμβάνονται έγγραφα όπως λίστες συσκευασίας και πιστοποιητικά ποιότητας. Διατίθεται προσαρμοσμένη συσκευασία κατόπιν αιτήματος. Με προσεκτικό χειρισμό και επαγγελματική εξυπηρέτηση, οι αλουμινένιοι κύκλοι σας θα φτάσουν σε άριστη κατάσταση.
![]()
