All Products
Keywords [ aluminum circle disc ] match 53 Products.
1060/3003 Alloy Aluminum Discs Corrosion-Resistant for Frying Pan/Rice Cooker Pot
| Alloy: | 1050,1060,1070,1100, 3003, 3004, 3105, 5052, 5754 Etc. |
|---|---|
| Temper: | O,H12,H14,H16,H18,H24,H32,etc |
| Diameter: | 50mm-1200mm (customer Requirements) |
1060 1050 1100 1070 3003 H12 H14 Aluminum Disc Circle For Pot High Tensile Strength
| Name: | Aluminum Disc |
|---|---|
| Grade: | 1060 1050 1100 1070 3003 |
| Temper: | O, H14, H16, H18, H24, H26, H32, Etc |
1000mm Dia 1060 Aluminum Round Circle 0.13mm - 6.5mm Thickness
| Elements: | Al |
|---|---|
| Content (max): | Remain |
| Packaging Details: | Standard Seaworthy Wooden Pallet Packing |
3105 Aluminum Round Circle Mill Finish Coating 0.13mm Aluminum Round Blanks
| Element: | Al |
|---|---|
| % Present Max: | Reminder |
| Packaging Details: | Standard Seaworthy Wooden Pallet Packing |
1060 Aluminum Disc Circle For Lamp Cover / Cookware
| Material: | 1060 Aluminium |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-6.5mm |
| Diameter: | 80-1200mm |
Aluminum Discs/Blanks 1050 1060 1100 3003 | For Kitchenware, Lighting Reflectors, Trays & Heat Sinks | Manufacturer Customization
| Packaging Details: | Standard Seaworthy Wooden Pallet Packing |
|---|---|
| Delivery Time: | 7-15work days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
1050, 1060, 3003 Aluminum Discs Customizable | For LED Heat Sinks, Reflector Substrates & Thermal Management |
| Packaging Details: | Standard Seaworthy Wooden Pallet Packing |
|---|---|
| Delivery Time: | 7-15work days |
| Payment Terms: | Western Union,T/T,D/P,D/A,L/C |
1050 1060 1100 3003 Aluminium Disc Aluminium Circle Round for Cookwares and Lights
| Product Name: | 1050 1060 1100 3003 Aluminium Disc Aluminium Circle Round For Cookwares And Lights |
|---|---|
| Grade: | 1060, 3003, 6061, 3003, 1050, 1100, Etc. |
| Diameter: | 10-3000mm |
Aluminum Circle 1050 1060 3003 | Cookware Aluminum Disc | Pot Material | Customizable
| Packaging Details: | Standard Seaworthy Wooden Pallet Packing |
|---|---|
| Delivery Time: | 7-15work days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
5000 Series Aluminum Mesh Sheet Cold Rolled JIS H4000 Aluminum Mesh Plate
| Name: | Aluminum Mesh Sheet |
|---|---|
| Raw Material: | 1000, 3000, 5000 Series, Etc |
| Temper: | O-H112, Etc |


