All Products
Keywords [ industrial aluminum foil rolls ] match 160 Products.
1070 Aluminum Foil Width 10mm-1600mm Big Roll Of Aluminum Foil
| Category: | 1070 Aluminium Foil |
|---|---|
| Temper: | O, H18, H22, H24 |
| Thickness: | 0.006 Mm ~ 0.2 Mm |
1050 Aluminum Foil Big Roll 0.2mm Thickness Aluminum Foil Bulk Roll
| Category: | 1050 Aluminium Foil |
|---|---|
| Temper: | O, H18, H19, H22, H24 |
| Thickness: | 0.006mm ~ 0.2mm |
Extra Wide Aluminium Foil
| Product Name: | Extra Wide Aluminium Foil |
|---|---|
| Item: | Supplier Catering Aluminium Foil, Silver Aluminium Foil Paper, Food Packing Household Aluminium Foil |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
8011 3003 Aluminum Foil Coil Aluminium Foil Roll For Food Packaging
| Alloy: | 8011/3003 |
|---|---|
| Temper: | H O |
| Thickness: | 0.03mm – 0.15mm |
Pink Aluminum Foil 8011 8079 8021 Aluminium Foil Roll Packaging
| Alloy Series: | 1xxx, 3xxx, 8xxx Series Etc |
|---|---|
| Alloy: | 1235, 3003, 8011, 8079, 8021 Etc |
| Length: | 100mm-10000mm |
Red Aluminum Foil 8011 8079 8021 Red Aluminium Foil 50-1500mm Wide
| Alloy: | 1235, 3003, 8011, 8079, 8021 |
|---|---|
| Thickness(mm): | 0.006-0.20mm |
| Width(mm): | 50-1500mm |
0.0045mm-0.2mm 8011 Aluminium Foil 12m Length For Flexible Duct
| Grade: | 8011 Aluminum Foil For Flexible Duct |
|---|---|
| Temper: | O H14 H16 H18 H22 H24 H26,etc |
| Thickness: | 0.0045-0.2mm |
Heat Seal Aluminum Foil Aluminium Jumbo Roll
| Category: | Aluminum Foil Roll |
|---|---|
| Length: | Any Length By Requirements |
| Application: | Food Packaging, Capacitors, Cable Straps, Aluminum Foil Gaskets, Etc. |
Car Heat Insulation Aluminum Foil Coil 0.01mm ~ 0.2mm Jumbo Roll Aluminium Foil
| Category: | Aluminum Foil Roll |
|---|---|
| Length: | Any Length By Requirements |
| Application: | Food Packaging, Capacitors, Cable Straps, Aluminum Foil Gaskets, Etc. |
Laminated Aluminum Foil 8011 | For Pharmaceutical Packaging, Food Preservation, Tobacco Foil, Ice Cream Wrapping & Industrial Insulation | Customizable
| Vmpet Thickness: | 0.006-0.05mm |
|---|---|
| Usage: | Packaging |
| Property: | PE Thickness(mm) |


