All Products
Keywords [ industrial aluminum foil rolls ] match 160 Products.
Hexagon Honeycomb Paper Laminated Aluminum Foil Burger Wrapping Paper | Aluminum Foil + Paper | Oil-Proof & Moisture-Proof | Complies with Food Contact Standards
| Length: | Customizable |
|---|---|
| Temperature Resistance: | 4 Hours No Decladding -30°C/90°C |
| Barrierproperties: | Excellent Moisture, Oxygen, And Light Barrier |
Alloy 1235 8011 8079 3003 Aluminum Foil Jumbo Roll for Packaging/Laminated Foil
| Alloy: | 1235, 8011, 8079, Etc |
|---|---|
| Temper: | O, H18 |
| Thickness: | 0.006-0.2mm |
8011 Household Aluminum Foil Pack Bag Foil Aluminum Foil Jumbo Roll Food Usage
| Alloy: | 1235, 1145, 8011, 8021, 8079, Etc |
|---|---|
| Temper: | O, H18 |
| Thickness: | 0.004-0.2mm |
200 Sq Ft Aluminum Foil 0.014mm X 30cm X 61m Foil Roll Wrappers
| Material: | 8011 Alufoil |
|---|---|
| Thickness: | 0.006mm(6micron) - 0.2mm (200micron) |
| Width: | 120- 1500 Mm (tolerance:± 1.0mm) |
0.012-0.1mm 3003 H13 Aluminum foil for honeycomb foil
| Alloy: | 3003, Etc |
|---|---|
| Temper: | H18, H19, Etc |
| Thickness: | 0.012-0.1mm |
8021 8079 Aluminum foil for battery surface packaging aluminum-plastic composite film 0.016 0.05mm
| Alloy: | 8021, 8079, Etc |
|---|---|
| Temper: | O, Etc |
| Thickness: | 0.016-0.05mm |
High Quality Aluminum Foil For Silver Cosmetic Spray Nozzle 1070 5070 O H12 State Customizable
| Alloy: | 1070, 5070, 5657, Etc |
|---|---|
| Temper: | O, H12 |
| Thickness: | 0.2-0.7mm |
Aluminum Foil 8021 O Alloy PTP Blister Packaging Aluminum 45 50 60μm Pharmaceutical Grade Customization Available
| Alloy: | 8021, 8011, 8079, Etc |
|---|---|
| Temper: | O, O-H112 |
| Thickness: | 0.022-3.0mm |
Aluminum Foil Jumbo Roll Aluminium Foil Roll Packaging
| Category: | Aluminum Foil Roll |
|---|---|
| Length: | Any Length By Requirements |
| Application: | Food Packaging, Capacitors, Cable Straps, Aluminum Foil Gaskets, Etc. |
H24 Temper 1060 Aluminum Foil Bulk Roll 0.006mm ~ 0.2mm Thickness
| Category: | 1060 Aluminium Foil |
|---|---|
| Temper: | O, H22, H24 |
| Thickness: | 0.006mm ~ 0.2mm |


