All Products
Keywords [ color aluminum coil ] match 201 Products.
3003 H14 Aluminum Sheet -----------------------
| Aluminum Grade: | 3003 |
|---|---|
| Temper: | O, H12, H14, H16, H18, H22, H24, H26 |
| Name: | 3000 Series Aluminum Sheet, Aluminum Alloy Sheet, Anti-rust Aluminum Alloy Sheet |
8021 Aluminum Foil ------------------
| Category: | 8021 Aluminum Coil |
|---|---|
| Temper: | O, H14, H16, H18, H19, H22, H24 |
| Thickness: | 0.006 Mm ~ 0.2 Mm |
White Aluminum Strip Coil Width 10mm to 1000mm High Precision Metal Suitable for Automotive Parts and Electrical Devices
| Coil Weight: | 1 Ton - 5 Tons |
|---|---|
| Alloy: | 1050,1060,1100,3003 |
| Color: | Black, White, Red, Green |
Embossed Architectural Panels Made from Embossed Aluminum Ideal for Commercial Building Facades and Interior Decoration
| Grade: | 1050 1060 1100 3003 3004 5052 6061, Etc |
|---|---|
| Type: | Plate/Coil |
| Width: | Up To 1500mm |
1060 1100 Embossed Aluminum Cladding Sheet 1500mm Width, 200°C Rated For Walls & Architectural Panels
| Certificates: | ISO9001&GS&ROHS&FDA&TUV&ISO&GL&BV,etc. |
|---|---|
| Color: | Silver (natural Aluminum) Or Custom Painted |
| Alloy: | 1000, 3000, 5000, 6000 Series, Etc |
1060 0.55mm Thickness Aluminum Circle O H Temper Alu Disc For Kitchen
| Alloy: | 1050, 1060, 1070, 1100, 3003, Etc |
|---|---|
| Temper: | O,H12,H14,H16, H18,H24,H32,etc |
| Thickness: | 0.13mm—6.5mm |
Aluminium Coil in Alloy 3003 3004 5052 5754 6061 6063 for Construction and Manufacturing
| Width: | 10mm - 1600mm |
|---|---|
| Thickness: | 0.2-8mm |
| Temper: | O-H112, T3-T8, T351-T651 |
1000, 3000, 5000, and 6000 series Aluminum Sheet for Architecture Curtain Wall & Facade Cladding
| Size Type: | Size Type |
|---|---|
| Shape: | Flat Plate,Coil.sheet,Customized |
| Process: | Stamping |
1060 3003 Architectural Embossed Aluminum Sheet Yongsheng For Decorative Wall Panels, Column Cladding & More
| Temper: | O H14 H24 H18 H22 H32 Etc |
|---|---|
| Grade: | 1050 1060 1100 3003 3004 5052 6061, Etc |
| Port: | Qingdao Tianjin |
Color Coated Aluminum Strip 1100 3003 3005 3105 8011 Aluminum Metal Strips
| Alloy/Grade: | 1100, 3003, 3005, 3105, 8011,etc |
|---|---|
| Temper: | H16,H18,H26,H22,H24, Etc |
| Thickness: | 0.04mm-1.2mm |


