All Products
Keywords [ large roll aluminum foil ] match 26 Products.
Various Sizes Aluminum foil Specification Customized Support Suitable for Pharmaceutical Packaging and Thermal Insulation
| Recyclable: | True |
|---|---|
| Loading Port: | Tianjin Port,Shanghai Port, Etc. |
| Size: | Various Sizes Available |
Heat resistant Adhesive PE PET laminated aluminum foil 110gsm 135gsm offering superior moisture oxygen and light resistance
| Size: | Accept Customized |
|---|---|
| Thickness: | 0.006-0.02mm |
| Reflectivity: | 96%-97% |
8011 Aluminum Foil Roll | BBQ & Food Wrap Foil | For Household & Commercial Use | Custom Sizes
| Packaging Details: | Standard Seaworthy Wooden Pallet Packing |
|---|---|
| Delivery Time: | 7-15work days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
Aluminum Foil Roll 3003 8011 | Cooking Foil | Hair Foil | Food Preservation Foil | Customizable | Manufacturer
| Packaging Details: | Standard Seaworthy Wooden Pallet Packing |
|---|---|
| Delivery Time: | 7-15work days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
8011 Household Aluminum Foil Pack Bag Foil Aluminum Foil Jumbo Roll Food Usage
| Alloy: | 1235, 1145, 8011, 8021, 8079, Etc |
|---|---|
| Temper: | O, H18 |
| Thickness: | 0.004-0.2mm |
Hexagon Honeycomb Paper Laminated Aluminum Foil Burger Wrapping Paper | Aluminum Foil + Paper | Oil-Proof & Moisture-Proof | Complies with Food Contact Standards
| Length: | Customizable |
|---|---|
| Temperature Resistance: | 4 Hours No Decladding -30°C/90°C |
| Barrierproperties: | Excellent Moisture, Oxygen, And Light Barrier |
Cold Rolled Aluminium Circle Corrosion Resistant Aluminium Circle Perfect for Heat Exchangers and Construction Projects
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Category: | Pure Aluminum (Al 99.5% Or More) |
| Material Process: | Hot Rolled (DC) / Cold Rolled (CC) |
Aluminum Sheet 1060, 3003, 5052 | For Curtain Walls, Roofing Tiles & Industrial Applications | Manufacturer Customization
| Packaging Details: | Standard Seaworthy Wooden Pallet Packing |
|---|---|
| Delivery Time: | 7-15work days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
Aluminium Foil Rolls For Kitchen For Baking Oven And Microwave
| Material: | Aluminum Foil |
|---|---|
| Alloy: | 8011 |
| Thickness: | 10mic 12mic 14mic 15mic 18mic 20mic |


