All Products
Keywords [ large roll aluminum foil ] match 27 Products.
8011 Aluminum Foil Roll Large Roll Aluminum Foil For Yogurt Lid
| Property: | Brush Water Test |
|---|---|
| Value: | Grade A |
| Category: | Aluminum Foil Roll |
Transformer Aluminum Foil Roll 1060 1070 Alloy Aluminium Foil Big Roll
| Category: | Aluminum Foil Roll |
|---|---|
| Length: | Any Length By Requirements |
| Application: | Food Packaging, Capacitors, Cable Straps, Aluminum Foil Gaskets, Etc. |
1060, 1235, 8011 | Customizable Coated Aluminum Foil / Pre-coated Aluminum Foil / Color Coated Aluminum Coil | For Pipe Insulation, Waterproofing & Roofing Insulation
| Color: | As Customer Request |
|---|---|
| Recyclable: | Yes |
| Price Terms: | FOB, CIF, CFR, CNF, Etc. |
1235 3003 8011-O H22 Aluminum foil for food packaging Cooking Kitchen Aluminum Foil
| Category: | Aluminum Foil Roll |
|---|---|
| Usage: | Food Storage, Cooking, Baking, Grilling |
| Manufacturing Materials: | 3003, 3004, 8011, Etc |
8011 3003 Aluminum Foil Coil Aluminium Foil Roll For Food Packaging
| Alloy: | 8011/3003 |
|---|---|
| Temper: | H O |
| Thickness: | 0.03mm – 0.15mm |
1070 Aluminum Foil Width 10mm-1600mm Big Roll Of Aluminum Foil
| Category: | 1070 Aluminium Foil |
|---|---|
| Temper: | O, H18, H22, H24 |
| Thickness: | 0.006 Mm ~ 0.2 Mm |
Aluminum Foil Pan for Turkey
| Name: | Aluminum Foil Pan For Turkey |
|---|---|
| Alloy: | 3003 3004 8011, Ect |
| Size: | 447x324x65mm, Customized |
No Printed Aluminum foil Freight Prepaid suitable for packaging insulation cooking and industrial applications ensuring superior barrier
| Printed: | No-Printed |
|---|---|
| Feature: | Heat Sealability |
| Core Material: | Steel / Aluminum / Paper |
Wrap Aluminum Foil 200 Square Foot alu paper Household wrapping foil
| Material: | Aluminium Foil |
|---|---|
| Alloy: | 8011 3003 |
| Thickness: | 0.006-0.2mm |
Laminated Aluminum Foil with PE/PET Layer – Water Vapor Transmission Rate: 0.015 g/(m²·kPa) – Ideal for High-Barrier, Durable Packaging
| Coil Diameter: | 250mm~650mm |
|---|---|
| Kraft Paper Weight: | 20-150g |
| Composition: | PET |


