All Products
Keywords [ laminating foil ] match 77 Products.
PET AL PE Laminated Aluminium Foil For Packaging 5~1600mm Slitting Width
| Property: | PE Thickness(mm) |
|---|---|
| Value: | 0.012~0.05 |
| Packaging Details: | Standard Seaworthy Wooden Pallet Packing |
Burger Foil Hexagon Honeycomb Paper Laminated Aluminum Foil Burger Wrapping
| Material: | Aluminum Foil And Paper |
|---|---|
| Thickness: | Pure Aluminium Foil In Thickness 7mic + 25/30/35/40gsm Food Grade Paper |
| Alloy: | 8011 |
Double Sided Copper Color AL+PET Mylar Laminating Aluminum Foil
| Structure: | Al Foil + PET |
|---|---|
| Color: | Copper |
| Slitting Width: | 5~50mm |
200mm-1700mm Width Aluminium Catering Foil 8079 For Snack Packaging
| Product Name: | Food Grade Snack Aluminum Foil For Food Packaging |
|---|---|
| Alloy: | 8011 1235 8079 |
| Temper: | O |
20-90mm AL/PET/AL Laminated Double Sided Aluminum Foil For HVAC Duct
| Color: | Silver |
|---|---|
| Structure: | AL+PET+AL |
| ID: | 76mm |
Printing Packaging Foil AL+PET Laminating Single Sided Milky Film
| Color: | Milky |
|---|---|
| Slitting Width: | ≤1600mm |
| Inner Diameter: | 76 / 152 Mm |
8011 Aluminum Foil Roll Large Roll Aluminum Foil For Yogurt Lid
| Property: | Brush Water Test |
|---|---|
| Value: | Grade A |
| Category: | Aluminum Foil Roll |
AL+PET Laminating Film Slitting For Flexible Duct Raw Material
| Structure: | Al Foil + PET |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Slitting Width: | 5~50mm |
Food Container Aluminium Foil Big Roll
| Category: | Aluminum Foil Roll |
|---|---|
| Length: | Any Length By Requirements |
| Application: | Food Packaging, Capacitors, Cable Straps, Aluminum Foil Gaskets, Etc. |
Air Cell Insulation Reflective Aluminium Bubble Foil Insulation Thermal Soundproof Materials
| Structure: | Aluminum Foil+Bubble+White Pe Film |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Slitting Width: | Customizaed |


