All Products
Keywords [ laminating foil ] match 77 Products.
Alloy 1235 8011 8079 3003 Aluminum Foil Jumbo Roll for Packaging/Laminated Foil
| Alloy: | 1235, 8011, 8079, Etc |
|---|---|
| Temper: | O, H18 |
| Thickness: | 0.006-0.2mm |
Clear Transparent PET+PE Plastic Polyester Laminated Packaging Foil
| Color: | Transparent |
|---|---|
| Slitting Width: | ≤1600mm |
| Inner Diameter: | 76 / 152 Mm |
0.006-0.01mm Aluminum foil for industrial packaging and insulation applications
| Package: | Color Box With Sawtooth Cutter |
|---|---|
| Treatment: | Composited, Coated, Roll, Custom |
| Surface Treatment: | Coated,Embossed,mill Finish |
Temper O PE PET laminated aluminum foil suitable for food packaging pharmaceutical packaging and industrial applications
| Port: | ShangHai, TianJin, QingDao |
|---|---|
| Temperature Resistance: | 4 Hours No Decladding -30°C/90°C |
| Tensilestrength: | Varies By Laminate Composition |
8011 / 8079 Aluminum Foil Laminated Paper | Customizable | For Thermal Protection & Food Packaging
| Packaging Details: | Standard Seaworthy Wooden Pallet Packing |
|---|---|
| Delivery Time: | 7-15work days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
Customizable Aluminum Foil Laminated Kraft Paper White Or Yellow
| Specifications: | Customizable |
|---|---|
| Color: | White Or Yellow (customization) |
| Inner Diameter(mm): | 76 / 152 |
8011 Aluminum foil laminated kraft paper for packaging moisture-proof heat-insulating and tear-resistant suitable for food packaging
| Alloy: | 8011, Etc |
|---|---|
| Temper: | O, Etc |
| Slitting Width: | ≤1600mm |
PET Laminated Aluminum Foil Single Sliver Printing Laminated Aluminium
| Color: | Sliver |
|---|---|
| Inner Diameter(mm): | 38 / 53 / 76 / 152 |
| Slitting Width(mm): | ≤1600 |
PET+AL Laminated Aluminum Foil Raw Material For Flexible Duct
| Property: | Structure |
|---|---|
| Value: | PET Film + AL Foil |
| Packaging Details: | Standard Seaworthy Wooden Pallet Packing |
Extra Wide Aluminium Foil
| Product Name: | Extra Wide Aluminium Foil |
|---|---|
| Item: | Supplier Catering Aluminium Foil, Silver Aluminium Foil Paper, Food Packing Household Aluminium Foil |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |


