All Products
Keywords [ laminating foil ] match 77 Products.
Sliver Single Sided Laminating Foil Laminated Aluminium Foil For Cable
| Product Name: | Sliver Single Sided Laminating Foil For Cable |
|---|---|
| Structure: | AL+PET |
| Color: | Silver |
Two Layers AL+PET Polyester Laminating Foil Printing Material
| Structure: | Al Foil + PET |
|---|---|
| Color: | Black |
| Slitting Width: | 5-1000mm |
AL PET Single Side Laminated Foil 100mm-700mm Outside Diameter
| Color: | Silver |
|---|---|
| Inner Diameter(mm): | 38/53/76/152 |
| Slitting Width(mm): | 5-50 |
Single Sided Printing Laminating Foil AL+PET Sliver Color For Packaging
| Structure: | AL + PET |
|---|---|
| Color: | Sliver |
| Slitting Width: | ≤1600mm |
VMPET+VMPET+BOPP Laminated Foil Matte Black Printing For Packaging And Building
| Color: | Matte Black |
|---|---|
| Structure: | VMPET+VMPET+BOPP |
| ID: | 76/152mm |
Laminated Aluminum Foil with PE/PET Layer – Water Vapor Transmission Rate: 0.015 g/(m²·kPa) – Ideal for High-Barrier, Durable Packaging
| Coil Diameter: | 250mm~650mm |
|---|---|
| Kraft Paper Weight: | 20-150g |
| Composition: | PET |
PE/PET Laminated Aluminum Foil Used for Protective Packaging
| Temper: | O, Etc |
|---|---|
| Productname: | Laminated Aluminum Foil |
| Cpp Thickness: | 5-30 G/m2 |
Laminated Aluminum Foil 8011 | For Pharmaceutical Packaging, Food Preservation, Tobacco Foil, Ice Cream Wrapping & Industrial Insulation | Customizable
| Vmpet Thickness: | 0.006-0.05mm |
|---|---|
| Usage: | Packaging |
| Property: | PE Thickness(mm) |
Sliver Customized Aluminum Foil Paper Alloy 8011 Ideal for Packaging Heat Insulation Electrical Shielding and Industrial
| Thickness: | 5-50 Microns |
|---|---|
| Vmpet Thickness: | 0.012-0.018mm |
| Emaa Thickness: | 0.023mm/0.025mm. Etc |
Laminated Aluminum Foil Paper for Packaging | Customizable | Low-Temperature Resistant & Heat-Sealable | High Lamination Strength & Excellent Printability
| Packaging Details: | Standard Seaworthy Wooden Pallet Packing |
|---|---|
| Delivery Time: | 7-15work days |
| Payment Terms: | Western Union,T/T,D/P,D/A,L/C |


