All Products
Keywords [ laminating foil ] match 77 Products.
36 Gauge Aluminum Foil Roll
| Name: | 36ga Aluminum Foil |
|---|---|
| Alloy: | 1235, 3003, 3004, 5052, 8011, 8021, Etc |
| Temper: | O, H12, H16, H18, H24, H32, Etc |
Packaging Laminated Foil BOPP+CPP Transparent Plastic Film Rolls
| Color: | Transparent |
|---|---|
| Structure: | CPP+BOPP |
| ID: | 38/53/76/152mm |
Single Sided White Color Aluminum Polyester Laminating Air Duct Film Roll
| Color: | White |
|---|---|
| ID: | 76mm |
| OD: | ≤700mm |
Laminated Aluminum Foil, Temper O, with EMMA-Coated Surface, Thickness 0.0017–0.025 mm, Apparent Density 10–40 kg/m³, Suitable for Packaging
| Pe Thickness: | 0.003-0.01mm |
|---|---|
| Emaa Thickness: | 0.017-0.025mm |
| Composition: | PET |
Sliver Aluminum Foil Paper Bopp Thickness 001035g m2 Customized for Pharmaceutical Packaging and Thermal Insulation Uses
| Slitting Length: | Customizable |
|---|---|
| Tensile Strength: | ≥50Mpa |
| Appearance: | Sliver/customized |
Heat resistant Adhesive PE PET laminated aluminum foil 110gsm 135gsm offering superior moisture oxygen and light resistance
| Size: | Accept Customized |
|---|---|
| Thickness: | 0.006-0.02mm |
| Reflectivity: | 96%-97% |
Hexagon Honeycomb Paper Laminated Aluminum Foil Burger Wrapping Paper | Aluminum Foil + Paper | Oil-Proof & Moisture-Proof | Complies with Food Contact Standards
| Length: | Customizable |
|---|---|
| Temperature Resistance: | 4 Hours No Decladding -30°C/90°C |
| Barrierproperties: | Excellent Moisture, Oxygen, And Light Barrier |
Yongsheng Laminated Aluminum Foil 8011/8079 | Aluminum-Paper Composite Packaging Material | Moisture-Proof & Oxygen Barrier
| Packaging Details: | Standard Seaworthy Wooden Pallet Packing |
|---|---|
| Delivery Time: | 7-15work days |
| Payment Terms: | Western Union,T/T,D/P,D/A,L/C |
PE PET laminated aluminum foil featuring silver or customized printing suitable for food packaging and industrial
| Structure: | AL+PET+PVC Single-sided Film |
|---|---|
| Recyclability: | Recyclable |
| Value: | 0.012~0.05 |


